MM5Z3V3T5GF
DigiKey Part Number
1727-MM5Z3V3T5GFTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-MM5Z3V3T5GFCT-ND - Cut Tape (CT)
1727-MM5Z3V3T5GFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MM5Z3V3T5GF
Description
DIODE ZENER 3.3V 300MW SOD523
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 3.3 V 300 mW ±2% Surface Mount SOD-523
Category
Impedance (Max) (Zzt)
95 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
5 µA @ 1 V
Series
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.1 V @ 100 mA
Operating Temperature
150°C (TJ)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Tolerance
±2%
Power - Max
300 mW