PESD2CANFD27U-QBZ
DigiKey Part Number
1727-PESD2CANFD27U-QBZTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-PESD2CANFD27U-QBZCT-ND - Cut Tape (CT)
1727-PESD2CANFD27U-QBZDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PESD2CANFD27U-QBZ
Description
TVS DIODE 27VWM 45VC DFN1110D-3
Customer Reference
Detailed Description
45V Clamp 1.8A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount, Wettable Flank DFN1110D-3
Capacitance @ Frequency
3.6pF @ 1MHz
Part Status
Discontinued at DigiKey
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TA)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
27V (Max)
Mounting Type
Surface Mount, Wettable Flank
Voltage - Breakdown (Min)
28V
Package / Case
3-XDFN Exposed Pad
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
1.8A (8/20µs)