PESD2CANFD36LT-QR
DigiKey Part Number
1727-PESD2CANFD36LT-QRTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-PESD2CANFD36LT-QRCT-ND - Cut Tape (CT)
1727-PESD2CANFD36LT-QRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PESD2CANFD36LT-QR
Description
TVS DIODE 36VWM 45VC TO236AB
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
45V Clamp 2A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount TO-236AB
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
2A (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
36V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45V