PESD2CANFD60VT-QR
DigiKey Part Number
1727-PESD2CANFD60VT-QRTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-PESD2CANFD60VT-QRCT-ND - Cut Tape (CT)
1727-PESD2CANFD60VT-QRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PESD2CANFD60VT-QR
Description
PESD2CANFD60VT-Q/SOT23/TO-236A
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
78V (Typ) Clamp 2.6A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount TO-236AB
Capacitance @ Frequency
3.1pF @ 1MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TA)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
60V (Max)
Voltage - Breakdown (Min)
62V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
78V (Typ)
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
2.6A (8/20µs)