PESD2IVN24-UX | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PESD2IVN24-UX |
Description | TVS DIODE 24VWM 42VC SOT323 |
Manufacturer Standard Lead Time | 26 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 42V Clamp 3.5A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOT-323 |
Mfr | Applications CAN |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Capacitance @ Frequency 14pF @ 1MHz |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TA) |
Type Zener | Grade Automotive |
Bidirectional Channels 2 | Qualification AEC-Q101 |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V (Max) | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Breakdown (Min) 25.5V | Package / Case SC-70, SOT-323 |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 42V | Supplier Device Package |
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.5A (8/20µs) | Base Product Number |