PESD3V3L4UG,115
DigiKey Part Number
1727-3827-2-ND - Tape & Reel (TR)
1727-3827-1-ND - Cut Tape (CT)
1727-3827-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PESD3V3L4UG,115
Description
TVS DIODE 3.3VWM 12VC 5TSSOP
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12V Clamp 3A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount 5-TSSOP
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PESD3V3L4UG,115 Models
Category
Power Line Protection
No
Mfr
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
22pF @ 1MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TA)
Type
Zener
Grade
Automotive
Unidirectional Channels
4
Qualification
AEC-Q100
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3.3V (Max)
Voltage - Breakdown (Min)
5.32V
Package / Case
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
12V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3A (8/20µs)
Base Product Number
Power - Peak Pulse
30W