PSMN040-100MSEX | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PSMN040-100MSEX |
Description | MOSFET N-CH 100V 30A LFPAK33 |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | N-Channel 100 V 30A (Tj) 91W (Tc) Surface Mount LFPAK33 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | PSMN040-100MSEX Models |
Category | Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 1mA |
Mfr | Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 30 nC @ 10 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Vgs (Max) ±20V |
Part Status Active | Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1470 pF @ 50 V |
FET Type | Power Dissipation (Max) 91W (Tc) |
Technology | Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) |
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V | Mounting Type Surface Mount |