RB521S30YL
DigiKey Part Number
1727-RB521S30YLTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-RB521S30YLCT-ND - Cut Tape (CT)
1727-RB521S30YLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RB521S30YL
Description
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SOD523
Customer Reference
Detailed Description
Diode 30 V 200mA Surface Mount SOD-523
Category
Speed
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
30 µA @ 10 V
Digi-Reel®
Capacitance @ Vr, F
20pF @ 1V, 1MHz
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
30 V
Current - Average Rectified (Io)
200mA
Operating Temperature - Junction
150°C (Max)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
500 mV @ 200 mA