FTAS00-57AS4
DigiKey Part Number
360-2445-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FTAS00-57AS4
Description
TOUCH SCREEN RESISTIVE 5.7"
Detailed Description
Resistive Touch Screen Overlay 5.7" (144.78mm) 4-Wire
Category
Width
0.06" (1.40mm)
Height
3.61" (91.60mm)
Diagonal Screen Size
5.7" (144.78mm)
Length
4.76" (121.00mm)