FTAS225-57AN
DigiKey Part Number
360-2450-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FTAS225-57AN
Description
TOUCH SCREEN RESISTIVE 5.7"
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Resistive Touch Screen Overlay 5.7" (144.78mm) RS232, USB
Category
Width
0.08" (2.10mm)
Manufacturer
NKK Switches
Height
3.62" (92.00mm)
Series
Interface
RS232, USB
Packaging
Bulk
Type
Resistive
Part Status
Active
Diagonal Screen Size
5.7" (144.78mm)
Length
4.80" (122.00mm)