Image for SM3.4-F20-HHD9 is not available
SM3.4-F20-HHD9
DigiKey Part Number
942-SM3.4-F20-HHD9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM3.4-F20-HHD9
Description
STEPPER MOTOR
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Bipolar Stepper Motor Permanent Magnet Frame Size 20.0 Step 3V
Category
Steps per Revolution
20.0
Mfr
Step Angle
18°
Series
Size / Dimension
Round - 0.134" Dia (3.40mm)
Packaging
Bulk
Diameter - Shaft
0.024" (0.60mm)
Part Status
Active
Termination Style
PC Pin
Type
Permanent Magnet
Operating Temperature
-10°C ~ 50°C
Coil Type
Bipolar
Coil Resistance
25 Ohms
Voltage - Rated
3V