MRFE6VS25LR5
DigiKey Part Number
MRFE6VS25LR5TR-ND - Tape & Reel (TR)
MRFE6VS25LR5CT-ND - Cut Tape (CT)
MRFE6VS25LR5DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MRFE6VS25LR5
Description
RF MOSFET LDMOS 50V NI360
Customer Reference
Detailed Description
RF Mosfet 50 V 10 mA 512MHz 25.9dB 25W NI-360
Category
Current - Test
10 mA
Manufacturer
NXP USA Inc.
Power - Output
25W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Rated
133 V
Part Status
Last Time Buy
Mounting Type
Chassis Mount
Technology
LDMOS
Package / Case
NI-360
Frequency
512MHz
Supplier Device Package
NI-360
Gain
25.9dB
Base Product Number
Voltage - Test
50 V