MRFX035H-30MHZ
DigiKey Part Number
568-MRFX035H-30MHZ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MRFX035H-30MHZ
Description
MRFX035H REF BRD 400MHZ 35W
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
MRFX035H - Transistor 30MHz ~ 40MHz Evaluation Board
Category
Contents
Board(s)
Manufacturer
NXP USA Inc.
Utilized IC / Part
MRFX035H
Packaging
Bulk
RF Frequency
30MHz ~ 40MHz
Part Status
Active
Function
Transistor
Type
Transistor
Base Product Number
Frequency
30MHz ~ 40MHz