MRFX1K80H-128MHZ
DigiKey Part Number
568-13865-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MRFX1K80H-128MHZ
Description
MRFX1K80H REF BRD 128MHZ 3775W
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
MRFX1K80H - Transistor 128MHz Evaluation Board
Category
Contents
Board(s)
Manufacturer
NXP USA Inc.
Utilized IC / Part
MRFX1K80H
Packaging
Bulk
RF Frequency
128MHz
Part Status
Active
Function
Transistor
Type
Transistor
Base Product Number
Frequency
128MHz