Image for E3AS-F1000IPD 2M is not available
E3AS-F1000IPD 2M
DigiKey Part Number
236-E3AS-F1000IPD2M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E3AS-F1000IPD 2M
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Reflective Optical Sensor 1.969" ~ 39.370" (50mm ~ 1m) PNP
Category
Output Configuration
PNP
Cable Length
78.74" (2m)
Sensing Distance
1.969" ~ 39.370" (50mm ~ 1m)
Operating Temperature
-20°C ~ 55°C
Voltage - Supply
10V ~ 30V