Image for E3AS-F1000IPN 5M is not available
E3AS-F1000IPN 5M
DigiKey Part Number
236-E3AS-F1000IPN5M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E3AS-F1000IPN 5M
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Reflective Optical Sensor 1.969" ~ 39.370" (50mm ~ 1m) NPN
Category
Output Configuration
NPN
Cable Length
196.85" (5m)
Sensing Distance
1.969" ~ 39.370" (50mm ~ 1m)
Operating Temperature
-20°C ~ 55°C
Voltage - Supply
10V ~ 30V