G3VM-351GL
DigiKey Part Number
Z2457-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G3VM-351GL
Description
SSR RELAY SPST-NO 110MA 0-350V
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) 4-SOP (0.173", 4.40mm)
EDA/CAD Models
G3VM-351GL Models
Category
Voltage - Input
1.15VDC
Mfr
Voltage - Load
0 V ~ 350 V
Series
Load Current
110 mA
Packaging
Tube
On-State Resistance (Max)
35 Ohms
Part Status
Obsolete
Termination Style
Gull Wing
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C