ESD9C3.3ST5G
DigiKey Part Number
ESD9C3.3ST5GOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
ESD9C3.3ST5GOSCT-ND - Cut Tape (CT)
ESD9C3.3ST5GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESD9C3.3ST5G
Description
TVS DIODE 3.3VWM SOD923
Manufacturer Standard Lead Time
54 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Clamp Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-923
EDA/CAD Models
ESD9C3.3ST5G Models
Category
Power Line Protection
No
Mfr
Capacitance @ Frequency
12.8pF @ 1MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Type
Zener
Package / Case
SOD-923
Unidirectional Channels
1
Supplier Device Package
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3.3V (Max)
Base Product Number
Voltage - Breakdown (Min)
5V