NL17SG08DFT2G | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | NL17SG08DFT2G |
Description | IC GATE AND 1CH 2-INP SC88A |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | AND Gate IC 1 Channel SC-88A (SC-70-5/SOT-353) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | NL17SG08DFT2G Models |
Category | Current - Output High, Low 8mA, 8mA |
Mfr | Input Logic Level - Low 0.7V ~ 0.8V |
Series | Input Logic Level - High 1.7V ~ 2V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Max Propagation Delay @ V, Max CL 4.9ns @ 3.3V, 30pF |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Logic Type | Mounting Type Surface Mount |
Number of Circuits 1 | Supplier Device Package SC-88A (SC-70-5/SOT-353) |
Number of Inputs 2 | Package / Case 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
Voltage - Supply 0.9V ~ 3.6V | Base Product Number |