NL27WZ32USG-Q
DigiKey Part Number
488-NL27WZ32USG-QTR-ND - Tape & Reel (TR)
488-NL27WZ32USG-QCT-ND - Cut Tape (CT)
488-NL27WZ32USG-QDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NL27WZ32USG-Q
Description
IC GATE OR 2CH 4-INP US8
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
OR Gate IC 2 Channel US8
Category
Current - Output High, Low
32mA, 32mA
Mfr
Max Propagation Delay @ V, Max CL
3.7ns @ 5V, 50pF
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Grade
Automotive
Logic Type
Qualification
AEC-Q100
Number of Circuits
2
Mounting Type
Surface Mount
Number of Inputs
2
Supplier Device Package
US8
Voltage - Supply
1.65V ~ 5.5V
Package / Case
8-VFSOP (0.091", 2.30mm Width)