UJ4C075033B7S | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | UJ4C075033B7S |
Description | 750V/33MOHM, N-OFF SIC CASCODE, |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | N-Channel 750 V 44A (Tc) 197W (Tc) Surface Mount D2PAK-7 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Vgs(th) (Max) @ Id 6V @ 10mA |
Mfr | Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 37.8 nC @ 15 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Vgs (Max) ±20V |
Part Status Active | Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1400 pF @ 400 V |
FET Type | Power Dissipation (Max) 197W (Tc) |
Technology | Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) |
Drain to Source Voltage (Vdss) 750 V | Mounting Type Surface Mount |
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | Supplier Device Package D2PAK-7 |
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 12V | Package / Case |
Rds On (Max) @ Id, Vgs 41mOhm @ 30A, 12V | Base Product Number |