AOC9664A0-0.95W-ANO | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 5491-AOC9664A0-0.95W-ANO-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | AOC9664A0-0.95W-ANO |
Description | GRAPHIC DISPLAY OLED RGB 0.95" |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Non-Touch Graphic LCD Display Module Red, Green, Blue (RGB) OLED SPI 0.95" (24.13mm) 96 x 64 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Viewing Area 22.10mm W x 15.40mm H |
Manufacturer Orient Display | Backlight Without Backlight |
Packaging Box | Dot Pixels 96 x 64 |
Part Status Active | Interface SPI |
Display Type OLED | Controller Type SSD1311 |
Touchscreen Non-Touch | Graphics Color Red, Green, Blue (RGB) |
Diagonal Screen Size 0.95" (24.13mm) |