ERJ-S1T0R00U
DigiKey Part Number
10-ERJ-S1T0R00UTR-ND - Tape & Reel (TR)
10-ERJ-S1T0R00UCT-ND - Cut Tape (CT)
10-ERJ-S1T0R00UDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-S1T0R00U
Description
RES 0 OHM JUMPER - 2512
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0 Ohms Jumper Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ERJ-S1T0R00U Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Series
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Supplier Device Package
Part Status
Active
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)