ERJ-T08J103V is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 10,811
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 23,658
Datasheet
Upgrade
Bourns Inc.
Riedon products by Bourns
Stackpole Electronics Inc
YAGEO
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
10 kOhms ±5% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
ERJ-T08J103V
DigiKey Part Number
10-ERJ-T08J103VTR-ND - Tape & Reel (TR)
10-ERJ-T08J103VCT-ND - Cut Tape (CT)
10-ERJ-T08J103VDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-T08J103V
Description
RES SMD 10K OHM 5% 1/3W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
ERJ-T08J103V Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)