EXB-2HV151JV | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | EXB-2HV151JV |
Description | RES ARRAY 8 RES 150 OHM 1506 |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 150 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 8 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1506, Convex, Long Side Terminals |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | EXB-2HV151JV Models |
Category | Temperature Coefficient ±200ppm/°C |
Manufacturer Panasonic Industry | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Circuit Type Isolated | Package / Case 1506, Convex, Long Side Terminals |
Resistance (Ohms) 150 | Supplier Device Package 1506 |
Tolerance ±5% | Size / Dimension 0.150" L x 0.063" W (3.80mm x 1.60mm) |
Number of Resistors 8 | Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm) |
Number of Pins 16 | Base Product Number |
Power Per Element 62.5mW |