T400X000VQ1Y
DigiKey Part Number
298-18792-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T400X000VQ1Y
Description
TAPE LABELING BLUE 4"X33.3YDS
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Labeling Tape Adhesive Blue 4.00" (101.60mm) X 100' (30.5m) 33.3 yds
Category
Width
4.00" (101.60mm)
Manufacturer
Panduit Corp
Length
100' (30.5m) 33.3 yds
Packaging
Bulk
Color
Blue
Part Status
Active
Temperature Range
-58°F ~ 176°F (-50°C ~ 80°C)
Tape Type
Labeling
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Backing, Carrier
Vinyl
Shelf Life
36 Months
Thickness
0.0042" (4.2 mils, 0.107mm)