60-11-5791-T441-08
DigiKey Part Number
1944-1307-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
60-11-5791-T441-08
Description
THERM PAD 17.45MMX14.28MM PINK
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Pink 17.45mm x 14.28mm Rectangular
Category
Outline
17.45mm x 14.28mm
Manufacturer
Parker Chomerics
Thickness
0.0080" (0.203mm)
Series
Material
Polymer
Packaging
Bulk
Backing, Carrier
Fiberglass
Part Status
Active
Color
Pink
Usage
TO-220
Thermal Conductivity
1.1W/m-K