APAL00060645101T80 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pulse Electronics
In Stock: 0
100 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 860 mA 320mOhm Nonstandard
APAL00060645101T80
DigiKey Part Number
553-APAL00060645101T80TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
APAL00060645101T80
Description
FIXED IND 100UH 860MA 320 MOHM
Detailed Description
Category
Current - Saturation (Isat)
610mA
DC Resistance (DCR)
320mOhm
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±30%
Size / Dimension
0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.189" (4.80mm)