AWCU00201212900M02
DigiKey Part Number
553-AWCU00201212900M02TR-ND - Tape & Reel (TR)
553-AWCU00201212900M02CT-ND - Cut Tape (CT)
553-AWCU00201212900M02DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AWCU00201212900M02
Description
CMC 330MA 2LN 90OHM SMD AEC-Q200
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 90 Ohms @ 100 MHz 330mA DCR 350mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
350mOhm
Manufacturer
Pulse Electronics
Voltage Rating - DC
50V
Series
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Size / Dimension
0.081" L x 0.049" W (2.05mm x 1.25mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.055" (1.40mm)
Impedance @ Frequency
90 Ohms @ 100 MHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Current Rating (Max)
330mA