Image for LPF1608LL57RWHEXA is not available
LPF1608LL57RWHEXA
DigiKey Part Number
553-LPF1608LL57RWHEXATR-ND - Tape & Reel (TR)
553-LPF1608LL57RWHEXACT-ND - Cut Tape (CT)
553-LPF1608LL57RWHEXADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LPF1608LL57RWHEXA
Description
RF FILTER LOW PASS 1.645GHZ 0603
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.645GHz Center Frequency Low Pass RF Filter (Radio Frequency) 2.09GHz Bandwidth 0.5dB 0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
Category
Filter Type
Low Pass
Manufacturer
Pulse Electronics
Insertion Loss
0.5dB
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
Part Status
Active
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Frequency
1.645GHz Center
Height (Max)
0.030" (0.75mm)
Bandwidth
2.09GHz