PA4304.153NLT
DigiKey Part Number
553-2530-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-2530-1-ND - Cut Tape (CT)
553-2530-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4304.153NLT
Description
FIXED IND 15UH 3.3A 30 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.3 A 30mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PA4304.153NLT Models
Category
Current Rating (Amps)
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
30mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)