PA4344.332NLT
DigiKey Part Number
553-3473-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-3473-1-ND - Cut Tape (CT)
553-3473-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4344.332NLT
Description
FIXED IND 3.3UH 28A 3.9 MOHM SMD
Detailed Description
3.3 µH Shielded Molded Inductor 28 A 3.9mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
PA4344.332NLT Models
DC Resistance (DCR)
3.9mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.697" L x 0.677" W (17.70mm x 17.20mm)
Current - Saturation (Isat)
45A
Height - Seated (Max)
0.276" (7.00mm)