PA4344.333NLT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PA4344.333NLT |
Description | FIXED IND 33UH 10.7A 44 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 33 µH Shielded Molded Inductor 10.7 A 44mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | PA4344.333NLT Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 44mOhm Max |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Molded | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.697" L x 0.677" W (17.70mm x 17.20mm) |
Current - Saturation (Isat) 15A | Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm) |