QT252S-19.200MAAV-T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | QT252S-19.200MAAV-T |
Description | 2.5X2.0 SEAM SEAL MHZXTAL -4PAD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 19.2 MHz ±30ppm Crystal 8pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Load Capacitance 8pF |
Mfr | ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms |
Series | Operating Mode Fundamental |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -20°C ~ 70°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type MHz Crystal | Package / Case |
Frequency 19.2 MHz | Supplier Device Package 4-SMD (2.5x2) |
Frequency Stability ±30ppm | Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
Frequency Tolerance ±30ppm | Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm) |