QT325S-24.000MAHJ-T
DigiKey Part Number
4981-QT325S-24.000MAHJ-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
4981-QT325S-24.000MAHJ-TCT-ND - Cut Tape (CT)
4981-QT325S-24.000MAHJ-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QT325S-24.000MAHJ-T
Description
3.2X2.5 30PPM @25C 30PPM (-40 TO
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 MHz ±30ppm Crystal 18pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
24 MHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Stability
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Frequency Tolerance
±30ppm