CO2520-0.032768-1.8-25-X-T-TR
DigiKey Part Number
2151-CO2520-0.032768-1.8-25-X-T-TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-CO2520-0.032768-1.8-25-X-T-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
2151-CO2520-0.032768-1.8-25-X-T-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CO2520-0.032768-1.8-25-X-T-TR
Description
XTAL OSC XO 32.7680KHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
160µA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)