H13-6.000-18-3030-EXT-TR
DigiKey Part Number
2151-H13-6.000-18-3030-EXT-TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-H13-6.000-18-3030-EXT-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
2151-H13-6.000-18-3030-EXT-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
H13-6.000-18-3030-EXT-TR
Description
CRYSTAL 6.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6 MHz ±30ppm Crystal 18pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
6 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (7x5)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)