OX4115B-D3-0.5-20.000-3.3
DigiKey Part Number
2151-OX4115B-D3-0.5-20.000-3.3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OX4115B-D3-0.5-20.000-3.3
Description
XTAL OSC OCXO 20.000MHZ 3.3V SMD
Detailed Description
20 MHz OCXO CMOS Oscillator 3.3V 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±5ppb
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tray
Current - Supply (Max)
300mA
Surface Mount
Base Resonator
Size / Dimension
0.606" L x 0.417" W (15.40mm x 10.60mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)