OX4551C-HZ-0.5-38.400-5
DigiKey Part Number
2151-OX4551C-HZ-0.5-38.400-5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OX4551C-HZ-0.5-38.400-5
Description
XTAL OSC OCXO 38.400MHZ 5V SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
38.4 MHz OCXO CMOS Oscillator 5V 5-DIP Module
Category
Output
CMOS
Mfr
Voltage - Supply
5V
Series
Frequency Stability
±5ppb
Packaging
Tray
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Base Resonator
Package / Case
5-DIP Module
Type
Size / Dimension
0.866" L x 0.866" W (22.00mm x 22.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.433" (11.00mm)