R2016-25.000-12-F-3030-EXT-TR
DigiKey Part Number
2151-R2016-25.000-12-F-3030-EXT-TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R2016-25.000-12-F-3030-EXT-TR
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 12PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±30ppm Crystal 12pF 120 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
120 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)