RH100-24.000-16-1010-TR-NS1
DigiKey Part Number
2151-RH100-24.000-16-1010-TR-NS1TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-RH100-24.000-16-1010-TR-NS1CT-ND - Cut Tape (CT)
2151-RH100-24.000-16-1010-TR-NS1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RH100-24.000-16-1010-TR-NS1
Description
CRYSTAL 24.0MHZ 16PF SMD
Detailed Description
24 MHz ±10ppm Crystal 16pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
16pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Frequency
24 MHz
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)