RSF-1197.420-62400-1511-TR
DigiKey Part Number
2151-RSF-1197.420-62400-1511-TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-RSF-1197.420-62400-1511-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
2151-RSF-1197.420-62400-1511-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSF-1197.420-62400-1511-TR
Description
FILTER SAW 1.19742GHZ 10-SMD
Detailed Description
1.19742GHz Frequency RF SAW Filter (Surface Acoustic Wave) 1.2dB 62.4MHz Bandwidth 10-SMD, No Lead
Category
Bandwidth
62.4MHz
Insertion Loss
1.2dB
Package / Case
10-SMD, No Lead
Height (Max)
0.028" (0.70mm)
Frequency - Center
1.19742GHz
Size / Dimension
0.059" L x 0.043" W (1.50mm x 1.10mm)