RT4115-32.768-12.5-TR
DigiKey Part Number
2151-RT4115-32.768-12.5-TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-RT4115-32.768-12.5-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
2151-RT4115-32.768-12.5-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RT4115-32.768-12.5-TR
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz ±20ppm Crystal 12.5pF 65 kOhms 2-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
65 kOhms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Supplier Device Package
2-SMD (4.1x1.5)
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.161" L x 0.059" W (4.10mm x 1.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Load Capacitance
12.5pF