AT25SF041B-SHD-T
DigiKey Part Number
1695-AT25SF041B-SHD-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
1695-AT25SF041B-SHD-TCT-ND - Cut Tape (CT)
1695-AT25SF041B-SHD-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AT25SF041B-SHD-T
Description
IC FLASH 4MBIT SPI/QUAD 8SOIC
Customer Reference
Detailed Description
FLASH - NOR Memory IC 4Mbit SPI - Quad I/O 108 MHz 8-SOIC
EDA/CAD Models
AT25SF041B-SHD-T Models
Clock Frequency
108 MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Write Cycle Time - Word, Page
50µs, 2.4ms
Voltage - Supply
2.5V ~ 3.6V
DigiKey Programmable
Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TC)