AT25SF041B-SSHD-B
DigiKey Part Number
1695-AT25SF041B-SSHD-B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AT25SF041B-SSHD-B
Description
IC FLASH 4MBIT SPI/QUAD 8SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
FLASH - NOR Memory IC 4Mbit SPI - Quad I/O 108 MHz 8-SOIC
EDA/CAD Models
AT25SF041B-SSHD-B Models
Clock Frequency
108 MHz
Packaging
Tube
Write Cycle Time - Word, Page
5µs, 2.5ms
Voltage - Supply
2.5V ~ 3.6V
DigiKey Programmable
Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TC)