ISL22316WFU10Z
DigiKey Part Number
ISL22316WFU10Z-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ISL22316WFU10Z
Description
IC DIG POT 10K 10-MSOP
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Digital Potentiometer 10k Ohm 1 Circuit 128 Taps I2C Interface 10-MSOP
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ISL22316WFU10Z Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Memory Type
Non-Volatile
Manufacturer
Renesas Electronics Corporation
Voltage - Supply
2.7V ~ 5.5V
Series
Features
Selectable Address
Packaging
Tube
Tolerance
±20%
Part Status
Active
Temperature Coefficient (Typ)
±50ppm/°C
DigiKey Programmable
Not Verified
Mounting Type
Surface Mount
Taper
Linear
Supplier Device Package
10-MSOP
Configuration
Potentiometer
Package / Case
10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Number of Circuits
1
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C