ISL85003AFRZ-TK is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.8V 1 Output 3A 12-VFDFN Exposed Pad
ISL85003AFRZ-TK
DigiKey Part Number
ISL85003AFRZ-TK-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ISL85003AFRZ-TK
Description
IC REG BUCK ADJ 3A 12DFN
Detailed Description
EDA/CAD Models
ISL85003AFRZ-TK Models
Voltage - Output (Max)
18V
Frequency - Switching
500kHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Voltage - Input (Min)
4.5V
Base Product Number
Voltage - Input (Max)
18V