R7FS7G27H2A01CBD#AC0
DigiKey Part Number
R7FS7G27H2A01CBD#AC0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R7FS7G27H2A01CBD#AC0
Description
IC MCU 32BIT 4MB FLASH 224LFBGA
Detailed Description
ARM® Cortex®-M4 Renesas Synergy™ S7 Microcontroller IC 32-Bit 240MHz 4MB (4M x 8) FLASH 224-LFBGA (13x13)
EDA/CAD Models
R7FS7G27H2A01CBD#AC0 Models
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2.7V ~ 3.6V
Data Converters
A/D 25x12b; D/A 2x12b
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Speed
240MHz