X9C102SZT1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Renesas Electronics Corporation
In Stock: 0
Datasheet
Similar
onsemi
In Stock: 0
Datasheet
Similar
onsemi
Digital Potentiometer 1k Ohm 1 Circuit 100 Taps Up/Down (U/D, INC, CS) Interface 8-SOIC
X9C102SZT1
DigiKey Part Number
X9C102SZT1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
X9C102SZT1
Description
IC DIG POT 1K 8-SOIC
Detailed Description
EDA/CAD Models
X9C102SZT1 Models
Voltage - Supply
5V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Temperature Coefficient (Typ)
±600ppm/°C
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Operating Temperature
0°C ~ 70°C