XLH735125.000000X
DigiKey Part Number
631-1138-2-ND - Tape & Reel (TR)
631-1138-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XLH735125.000000X
Description
XTAL OSC XO 125.0000MHZ HCMOS
Detailed Description
125 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Current - Supply (Max)
47mA
Size / Dimension
0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)